vedoucí výtvarného oboru
Byl sice zřízen již v roce 1961, vlastní prostory pro výuku získal až téměř po 30 letech činnosti v provizoriích, která se často měnila, a proto se naši výtvarníci museli čas od času stěhovat.
Počínaje rokem 1990 sídlí náš výtvarný obor ve vlastní budově uprostřed v tzv. Masarykově kolonii. Budova byla původně postavena jako obydlí pro správce parku. Později zde byla školní družina a několik let před rekonstrukcí pro účely naší školy dům chátral. Rekonstrukce probíhala velmi zdlouhavě s přestávkami a v průběhu první půle roku 1990 byla dokončena. V objektu se nacházejí tři učebny, místnost pro výpal keramiky, kotelna a pomocné prostory.
Co se týče činnosti oboru, jedná se o stabilní součást naší školy. Činnost oboru je velmi bohatá. Každoročně jsou obesílány výtvarné soutěže v tuzemsku i v zahraničí. Žáci se se svými pracemi zúčastňují jednak soutěží pravidelných, vypisovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy speciálně pro výtvarné obory základních uměleckých škol, dále se každoročně a velmi úspěšně zapojují do mezinárodní výtvarné soutěže nazvané „Evropa ve škole“ a dalších příležitostně vyhlašovaných soutěží.
Již od samého počátku se naši žáci zúčastňují humanitární akce nazvané „Na vlastních nohou“, kdy se z výtěžku prodeje ručně malovaných pohlednic financuje nákup zdravotnické techniky apod. Někteří vybraní účastníci se na pozvání zúčastnili i slavnostních setkání v Praze, vysílaných Českou televizí.
Učitelky výtvarného oboru každoročně organizují minimálně jednu veřejnou výstavu prací žáků. Tradicí se staly výstavy pod širým nebem přímo v parku Masarykovy kolonie. Přibližně jednou za dva roky se koná výstava v prostorách Jihomoravského muzea ve Znojmě, a to buď v Domě umění na nám. T. G. Masaryka nebo v Minoritském klášteře. Ukázky některých prací lze nalézt ve fotogalerii.
Důležitým posláním naší školy je i příprava mladých talentů na jejich budoucí povolání. Každoročně jsou někteří z nich přijímáni na střední výtvarné školy, ať se jedná o SŠUŘ Brno, SGŠ Jihlava či jiné umělecko-průmyslové školy. Absolventi II. stupně studia bývají úspěšní při přijímacích řízeních na studium architektury, učitelství výtvarné výchovy a jiné vysoké školy, kde je podmínkou pro přijetí úspěšné vykonání talentové zkoušky z výtvarné výchovy.
Vedoucím výtvarného oboru je paní učitelka Mgr. Barbora Lettlová.